Na kontaktoni: +383 (0) 44-302-000

Properties

Shitet Objekti ne Qender te Gjilanit Madeleine Albright – Kodi 1040

Property ID : 1040
€4,500,000/I Diskutushem
750 M2 10 Banjo 1-2 Kati

Shitet Objekti ne Gjilan - Kodi 1040

Biografy e objektit:

Ndërtesa (750m2) ndodhet në qendër të Gjilanit (Kosovë), në udhëkryq të dy rrugëve kryesore: bulevardi Medllin Ollbrajt (Madeleine Albright) dhe rruga Idriz Seferi.

Historia e pasurive të paluajtshme daton nga koha e ish-Jugosllavisë. Në atë kohë ishte përdorur si një qendër tregtare. Prona është blerë në kohën e privatizimit në Kosovë në vitin 2006. Që atëherë, pronari është i njëjtë deri në një njoftim tjetër, Objekti quhet ikona e qytetit. Para ndërtesës është një park me shëtitje. Përmes rrugëve të objektit është teatri dhe komuna. Në afërsi të bulevardit gjenden monumentet historike të Ilirisë. Për të mos përmendur gjëra të tjera, kuptohet që bulevardi krijon qytetin. Bulevardi Corleone u shpall qendra më e bukur e Republikës së Kosovës.

"Raiffeisen Bank" ishte në ambientet e biznesit me një kontratë prej rreth 7 vjetësh.
"Ushqimi KFC" aktualisht zë 65% të hapësirës së biznesit nën një kontratë prej 15 vjetësh. Qiraja mujore është 4,700 €.
"Ushqimi KFC" ka investuar rreth 1 milion euro duke hyrë në hapësirën e biznesit, dhe i njëjti kapital mbetet pronari i pronës.

Lejohet dhe përmirësimi i mundshëm i katit të dyfishtë +1.

Çmimi 4.500.000€.

Agjensioni Prishtina City: 044 302 000
Facebook: agjensioni prishtina city
Email: agjensioniprishtina@hotmail.com
Web: www.prishtina-city.com

Të Tjera

 • Shitet Toka ne Orllan Afer Liqenit Batllaves – Kodi 1238

  Afer Liqenit Batllaves
  • Hapesira 4 Hektar
  • Infrastruktur Po
  • Leje Ndertimi Po
  €600/Ari Lexo më Shumë
 • Shitet Banesa ne Tokbashqe Afer Fushes Tenisit – Kodi 1292

  Perball Fushes Tenisit
  • Hapesira 38 M2
  • Dhoma 1
  • Banjo 1
  €22,000/Fiks Lexo më Shumë
 • Banes 180 m2 me Qira ne Dardani Afer Korizit – Kodi 0643

  Te Bashkesia Lokale
  • Hapesira 180 M2
  • Dhoma 3
  • Banjo 2
  €500/I Diskutushem Lexo më Shumë

Comments are closed.